Voor 1 februari (Lichtmis) heeft Marc Van Driessen een programma samengesteld met barokke muziek uit de eerste helft van de achttiende eeuw....

  • V: Sonate in e (viool) Jean Baptiste Leuillet de Gant (largo, allegro, sarabande, allegro);
  • I: Allegro uit Sonate in d (blokfluit) Benedetto Marcello;
  • T1: Largo John Stanley;
  • T2: Sarabande in g (blokfluit) Georg Friedrich Händel;
  • O: Inventio in a (orgel) Heinrich Nicolaus Gerber;
  • Allegro uit Sonate in a (viool) John Stanley;
  • C: Adagio uit Toccata, adagio en fuga (orgel) Johann Sebastian Bach;
  • Largo uit Sonate in c (viool) Johann Sebastian Bach;
  • S: Allegro uit Sonate in D (viool) John Stanley;
  • Fuga in G Johann Sebastian Bach.

Met de medewerking van Ann Holthoff klinkt er vandaag een programma met barokke kamermuziek uit de eerste helft van de achttiende eeuw. Ofschoon de werken uit verschillende streken afkomstig zijn (Engeland, Vlaanderen, Duitsland en Italië), vertonen ze toch veel gelijkenissen, want ze zijn alle Italiaans geïnspireerd. Italië was met beroemde namen als Corelli en Vivaldi nog altijd een belangrijke muzikale inspiratiebron voor componisten over heel West-Europa. Händel bijvoorbeeld verbleef er een tijdlang voordat hij naar Engeland vertrok, en Bach transcribeerde verschillende Italiaanse werken voor andere bezettingen en zelfs zijn allergrootste orgelwerken zijn in hun structuur door het Italiaanse concerto beïnvloed. Ook in Engeland werd de Italiaanse stijl naar hartelust toegepast.

Geen feed gevonden